מרכז חינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה וחירשים משרד החינוך מחוז צפון   סרטון 'שירולם-לו יהי' של צוות המרכז הטיפולי, במסיבת סופשנה 2019
פקס: 04-671-2328
טלפון ראשי: 04-671-6274

מכתבה של מורה מהצוות בנושא הסחות דעת בנהיגה-סיפור אישי

לפניכן דברים שכתבה מורה שלנו, שכמוכם נודדת מתלמיד לתלמיד בכבישי הצפון. תודה למורה שכתבה בפתיחות ושיתפה!!
אנא קראו בתשומת לב ועשו הכל על מנת להיות מרוכזים בנהיגה עצמה.
נורית יפה

 

רגע לפני שנצא מעבדות לחירות ונחגוג הערב את סדר הפסח עם המשפחה והחברים, חשוב לי לשתף אתכן בסיטואציה אליה נקלעתי לפני כשבוע.

סוף יום עבודה, אני בדרכי לטבריה לאסוף חבילות של "קמחא דה פסחא" לתלמידי. מחר יום שבתון בגלל הבחירות ואני משתוקקת לסיים עם זה כמה שיותר מהר ולהגיע הביתה. אחרי הכיכר הראשונה בכניסה לדרך אריאל שרון אני נוזפת בעצמי שאני נוהגת מהר מידי, מחליפה תחנות ברדיו תוך כדי ולמעשה האוטו שלי "נוסע על אוטומט" לשמע.
עוד לא עברה דקה , מיד לאחר הסיבוב נהגת ברכב בנתיב הנגדי מחליקה ומאבדת שליטה על הרכב שלה, הרכב עובר את האי תנועה ונכנס לנתיב שלי. למזלי הצלחתי לסטות שמאלה לעלות על האי תנועה ולחזור מהר לכביש לפני שנכנסתי בעמוד חשמל. הרכב השני נכנס במהירות גבוה בקיר והחל מיד לעלות באש. 
למזלי הרב כאשר נכנסתי בעל כורחי לתוך הסיטואציה הזו, הייתי מרוכזת בפעולת הנהיגה, נסעתי במהירות המותרת והייתי מרוכזת בכביש. חצי דקה קודם לכן לא היית מגיבה באותה המהירות- למה? כי חלמתי: הייתי שקועה במטלות בבית שעלי לעשות כשאחזור, בעבודה שעלי לכתוב להשתלמות, שיעורי הבית של הילדה ומה לא… חשבתי על הכל חוץ מלהיות מרוכזת בכביש. אם הייתי נכנסת לסיטואציה חצי דקה קודם, כשאני לא מרוכזת, כנראה שהנהגת הייתה פוגעת ברכב שלי בעוצמה (בצד שלי) וגוררת אותי איתה אל הקיר, משם כבר לא הייתי מצליחה לצאת.
 
 
סליחה אם קצת הלאיתי אתכן, המסר שאני רוצה להעביר הוא פשוט אבל חשוב- מציל חיים!
רוב היום אנחנו מבלות על הכבישים ולפעמים זה לא תלוי רק בנו, אך לפעמים הסחות הדעת בהן אנו עסוקות במהלך הנהיגה (טלפון, רדיו, אוכל ושתייה) מסכנות אותנו ויכולות להיות ההבדל בין אם נחזור הביתה בשלום, או לא.
 

מצרפת לכן סרטון של הרכב של הנהגת שהייתה עסוקה בטלפון

וסרטון של אור ירוק על הסחות דעת בנהיגה:
 

חג אביב שמח לכולן 🙂  

 
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
צריך עזרה?
לחץ כאן ומלא פרטיך

פרטי התקשרות

הסניף פתוח בימים שני, שלישי ורביעי.
יום רביעי פעילות לקבוצה הבוגרת.
הפעילות מתקיימת מ 13:00 – 16:30.

השאירו לנו הודעה ותענו בהקדם:

שינוי גודל גופנים