מרכז חינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה וחירשים משרד החינוך מחוז צפון   סרטון 'שירולם-לו יהי' של צוות המרכז הטיפולי, במסיבת סופשנה 2019
פקס: 04-671-2328
טלפון ראשי: 04-671-6274

יישום תיקון 11 של חוק החינוך המיוחד

בהתאם לתיקון 11 של חוק החינוך המיוחד המיושם השנה במחוז צפון אנו נערכים לוועדות זכאות ואפיון.
כדי להיערך לוועדות יש להציג בדיקת שמיעה עדכנית.
שימו לב שבדיקות שנעשו עד פברואר 2018 לא תהיינה תקפות. כלומר נדרשת בדיקה החל ממרץ 2018 (שימו לב למטה להסתייגות לגבי תלמידים העולים לתיכון).
אבקש מכל מורה שתלמידיו עולים לוועדה לדאוג שלתלמיד יש או תהיה בדיקת שמיעה עדכנית.
התלמידים שיעלו לוועדות הם:
1. מעברים – תלמידים העולים מגן לכיתה א', מיסודי לחטיבת ביניים, מחטיבת ביניים לתיכון.
2. חדשים – תלמידים שאותרו בחודשים האחרונים ועדיין לא עשו ועדה.
3. חידוש – תלמידים ממשיכים שתוקף זכאותם לשילוב פג (עברו 3 שנים).
4. מעבר מסוג מסגרת אחד לאחר – תלמידים שמומלץ שיעברו מכיתת חנ"מ לחינוך רגיל, או להיפך.

**לגבי העולים לתיכון – בדיקות השמיעה צריכות להיות מיולי 2018,  ללא בדיקת שמיעה עדכנית לא יהיה ניתן להשיג לתלמיד שעות תגבור והתאמות לתיכון.

בכל שאלה אנא פנו לרכזת,

בברכה והצלחה,
נורית יפה

שלום לכולכם,מצורפת המצגת שליוותה את ההסברים ב-2 מפגשי ההטמעה לפילוח התמיכות. מי שלא נכח – יגיע למפגש ההשלמה בתאריך 6/5/19 בשעה 15:00 בטבריה.

אנא רשמו ביומנים ואשרו הגעה במייל חוזר.
בברכת חופשה נעימה,

נורית יפה

 


אבקש לעדכן אתכם בנושא הטמעת תיקון 11 לחוק החינוך המיוחד

1. מגיעות אליי ואל הרכזות תגובות מפרגנות על ייצוג מקצועי של התלמידים עם מגבלת השמיעה בוועדות. תגובות אלה הן כמובן הודות לתהליכי ההכנה והמיקוד שהנכם עושים לקראת ייצוג התלמיד/ה שלכם בוועדה. זו הזדמנות לומר כל הכבוד, להזכיר כי הרכזות, הקלינאיות והיועצות עומדות לעזרתכם,ולציין שעבור כל תלמיד אנו מצפים לייצוג מקצועי, ממוקד ובהיר.
2. תהליכי ההכנה לוועדות כוללים הרבה עבודת תיאום והעברת מידע בין שותפים רבים: נציגי הרשות המקומית, מנהלות ורכזות מתי"א, יושבי-ראש ועדות זכאות ואפיון, מנהלי בתי הספר/גננות, רכזות שילוב, יועצות חינוכיות והרכזות האזוריות שלנו. באמצעות הרכזות אנו מקיימים כעת ממשק צמוד של תיאומים לקראת וועדות ובקרוב יתחיל ממשק חדש של הכנה לישיבות פילוח תמיכות. הפעולות הללו דורשות דיוק מירבי, נגישות וזמינות גבוהות והרבה סבלנות. השותפות שלכם נעוצה בהעברת פרטים מדויקים לרכזות בעת הצורך, גמישות במערכת השעות בהתאם למועדי הוועדות וכמובן היערכות מתאימה. אבקש מכולם לזכור שמחוז צפון הוא הראשון בהטמעה ולכן לא הכל קל וחלק ויש לעיתים "תקלות" שונות הדורשות מכולנו סבלנות, אורך רוח והכלה.
3. שלום לכולכם,

מצורפת המצגת שליוותה את ההסברים ב-2 מפגשי ההטמעה לפילוח התמיכות.
מי שלא נכח – יגיע למפגש ההשלמה בתאריך 6/5/19 בשעה 15:00 בטבריה.
4. בעת הדיון בוועדה עולה לעיתים צורך של חברי הוועדה לעיין במסמכים הנוגעים לעניין התלמיד, לכן מומלץ שתביאו עמכם את התח"י,הערכה מעצבת, סיפטר, בדיקת שמיעה, מסמך רלוונטי אחר, שמהם הכנתם את הסיכום לוועדה.
5. בעקבות שאלות שעלו בוועדות או בהכנה לוועדות ערכנו שני שינויים בערכת ההכנה: עדכון המידע על בננת הדיבור והוספת מידע על התאמות לתלמידים העולים לתיכון. 
מצורפת כאן ערכה מעודכנת.
 
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
צריך עזרה?
לחץ כאן ומלא פרטיך

פרטי התקשרות

הסניף פתוח בימים שני, שלישי ורביעי.
יום רביעי פעילות לקבוצה הבוגרת.
הפעילות מתקיימת מ 13:00 – 16:30.

השאירו לנו הודעה ותענו בהקדם:

שינוי גודל גופנים