מרכז חינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה וחירשים משרד החינוך מחוז צפון
פקס: 04-671-2328
טלפון ראשי: 04-671-6274

אתגר הקורונה

ערב טוב לכולכם,

סוף השבוע הנוכחי מזמן לכולנו ימים נוספים של התכנסות לחיי משפחה, התכנסות למציאת בסיס רגוע בתוך הסערה שעוטפת אותנו ואת שאר העולם.
את המכתבים הקודמים אליכם פתחתי תחת הכותרת "שגרת-חירום בצל הקורונה", אך היום הבנתי שעליי לשנות את ההתייחסות ובחרתי לפתוח בכותרת "אתגר הקורונה". החירום הפך לשגרה שלא מבחירתנו ועלינו להתמודד עם האתגר שמוצב לפנינו לזמן בלתי ידוע. האתגר הוא בראש וראשונה אישי – משפחתי ואחר כך גם אתגר מקצועי ואתגר ארגוני וקהילתי. 
אני בטוחה שכל אחת ואחד מכם מגלה על עצמו ועל משפחתו בימים אלה דברים חדשים שהיו סמויים מן העין וכעת יצאו לאור והפכו לגלויים: היכולת להיות רגוע, היכולת ליצור מחומרים המצויים בבית, הסבלנות לקרוא ספר, מיומנות האלתור, יכולת לתמרן בין בני הבית בשלווה ועוד ועוד. הגילויים האלה מהווים נקודת חוזק לכל אחד מאיתנו, נקודת חוזק שיכולה להפתיע אותנו ולהוכיח לעצמנו שאנחנו יכולים לעמוד באתגר הקורונה.
אנו, ממלאי התפקידים במרכז הטיפולי מקדישים הרבה מחשבה איך לראות ולשמוע את כולכם כיחידים, כקבוצות וכסגל שלם, ואיך למצוא ולהמציא דרכים לעשות זאת טוב יותר. זו הזדמנות להודות מכל הלב לכל העוסקים במלאכה. במהלך השבוע נעדכן אתכם במפגשים ופעילויות נוספים שניזום, על מנת לשמור על קשר בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין תלמידינו.
– בחלק ממערכות משרד החינוך החלו להכין את שנת הלימודים הבאה, לכן התבקשנו להעביר לכם שאלון קצרצר בנושא פיתוח מקצועיתודה למי שכבר מילא/ה. ומי שלא – אנא פתחו וענו עכשיו.
 
 – באתר המרכז הטיפולי נפתחה לשונית "חירום-קורונה" ובה מגוון חומרים וקישורים, שאתם שותפים להבאתם. חשוב שתמצאו זמן לשתף את עמיתיכם ברעיונות שכבר יישמתם וסייעו לכם ליצירת קשר עם תלמידים. גם בשלוחות לימודי העשרה פועלים במרץ רב ובדרכים יצירתיות ושומרים על קשר עם התלמידים. דרכנו היא דרך של נתינה, לכן, למען הכלל, אנא העבירו לפנינה מאור (פרטים באתר) את כל מה שעשיתם והצליח. 
– באתר הפיקוח הארצי לחינוך לקויי שמיעה ניתן להתעדכן על מפגשי הדרכה וירטואליים שונים ולהצטרף.
 – צוות קלינאי התקשורת הכין דף העוסק בשימוש נכון באמצעי ההגברה בזמן פעילות למידה מרחוק – מצורף כאן. 
 – בהתאם להנחיית משרד החינוך עליי לדווח על כל מורה שנכנס לבידוד אישי, לכן מי שנאלץ להיות במצב זה – יש לדווח לי בהקדם.
מאחלת לכולנו עמידה איתנה באתגר הקורונה,
שבוע טוב ובריאות טובה!
נורית יפה
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
צריך עזרה?
לחץ כאן ומלא פרטיך

פרטי התקשרות

הסניף פתוח בימים שני, שלישי ורביעי.
יום רביעי פעילות לקבוצה הבוגרת.
הפעילות מתקיימת מ 13:00 – 16:30.

השאירו לנו הודעה ותענו בהקדם:

שינוי גודל גופנים